137 | ŠTĚDRÝ VEČER

    LADA Josef (1887 - 1957)

    Kombinovaná technika na kartonu, 25,5 x 22,5 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1935, signováno vpravo dole Jos. Lada, dole opatřeno přípisem Titul na Slovíčko 25 t.m., zezadu opatřeno výstavním razítkem VYSTAVENO V MÁNESU 1941, a razítkem Redakce časopisu Pestrý týden, Praha XVI., Kobrova ul.
    Obraz je původní tiskovou předlohou pro titulní stránku vánočního čísla Slovíčka, nedělní dětské přílohy deníku České slovo. Tato příloha byla publikována na Boží hod ve středu 25. 12. 1935.
    Provenience: Původní sbírka V. Dubský.
    Vystaveno: Josef Lada, Souborná výstava, 17. 1. 1941 – 16. 2. 1941, S.V.U. Mánes Praha, č. kat. 1036.
    Opatřeno odborným posudkem PhDr. Pavly Pečínkové, CSc.

    • dosažená cena: 1 300 000 CZK