097 | KYTICE
ČERNÝ Karel (1910 – 1960)
- dosažená cena: 460 000 CZK
dosažená cena: 460 000 CZK
24.10., 15:50 7599 460 000 CZK 27.10., 20:32 7599 460 000 CZK 19.10., 15:00 13956 450 000 CZK Olej na plátně, 80 x 60 cm, rámováno, datace 1958, signováno vlevo dole K. Černý Š 58.
Opatřeno odbornou restaurátorskou zprávou ak. mal. Zory Grohmanové a Ivany Vernerové.
Karel Černý, Soubor obrazů, Krajské vlastivědné muzeum, 22. 9. - 10. 11., Olomouc,1963.
Karel Černý, Obrazy a kresby z let 1936 - 1958, 20. 12. 1963 - 9. 2. 1964, Dům umění, Zlín.
Karel Černý, Galerie bratři Čapků, Praha, 1965.
Katalog souborné výstavy K. Černého, Oblastní galerie v Olomouci, 1963, č. kat. 74.
Karel Černý, Obrazy a kresby z let 1936 - 1957, Dům umění, 20. 12. 1963 - 9. 2. 1964, Zlín, č. kat. 65.
Karel Černý, Galerie bratři Čapků, Praha, 1965, č. kat. 38.
Vojtěch Lahoda, Karel Černý 1910 - 1960, Barva a existence, Soupis malířského díla, Praha, 2003, s. 205, č. soupisu 216.