Olej na překližce, 100 x 70 cm, rámováno, datace 2001, signováno zezadu Slavík 01.
Tvorba autora díla je výrazně koloristická a jejím signifikantním znakem je stavba námětu za pomoci ucelených barevných ploch. Dílo Otakara Slavíka se dělí na dvě vedle sebe jdoucí a často provázané linie, přístupy, a to koloristický a figurativní. Nabízené dílo je příkladem, kdy se obě cesty protknuly, ale vyznění je spíše v abstrahovaném duchu. Před námi z barevnách nánosů vystupuje obličej, až karikatura s nádechem cirkusového vzezření. Tato maska hledí dále za diváka hledícího na obraz, jako by byla připevněna na zeď jako nějaké vzpomínka na čas minulý, zábavy a reje, přesto nezapomenutelné a stále. Dílo je tvořeno třemi barevnými odstíny, které se nesou, jak je u autora typické, v plochách spojujících výsledný námět. Otakar Slavík v sedmdesátých letech vytvořil několik figurálních maleb právě v duchu cirkusového života, například provazochodce a můžeme se tak domnívat, že nabízená malba je jemnou reminiscencí na toto téma, které v díle autora zarezonovalo a posunulo dále jeho tvorbu.