Olej na sololitové desce, 46 x 34 cm, rámováno, datace 1989, signováno vpravo dole J. JÍRA, zezadu opatřeno přípisem s datací.
Představované plátno pochází z palety a štětce malíře Josefa Jíry, jenž svým charakteristickým expresivním rukopisem dokázal zachytit především niternou atmosféru zobrazovaného námětu. Obraz Na Seině pochází z autorova velmi plodného období, kdy mu jsou důležitou inspirací jeho zahraniční cesty. Na plátně tak můžeme sledovat situaci, kdy Jíra po dlouhém prochozeném dni usedá v kavárně, aby se občerstvil a zase nabral síly. Z obrazu se tak stává jakási momentka, kdy mu číšník přináší nápoje na tácu. K postavě číšníka zrcadlově přidává další, přísedící, figuru. Obě pak společně suplují roli pomyslné divadelní opony, kdy mezi nimi vzniká prostor, průhled. V něm malíř zachytil loďku houpající se na vlnách slavné řeky za jasného dne.