Uhel na papíře, 28,5 x 21,5 cm, rámováno, datace 1942, signováno vpravo dole Tichý 42.
Viděný uhel od Františka Tichého je krásnou ukázkou autorovy práce v průběhu přípravy grafického vypodobnění. Zde vykreslený Harlekýn má na rozdíl od nejslavnější verze tohoto námětu daleko více viditelné poprsí a divák je svědkem obleku, který oblékal slavný Harlekýn, jedna z postav slavného renesančního improvizačního divadla Commedia dell´arte. Tento divadelní přístup, jenž posléze ovlivnil takové velikány jako Williama Shakespeara, Moli?ra či Edmonda Rostanda k nám Tichého kresbou promlouvá velice citlivě, využívaje všechny možnosti zvoleného média. Autor Harlekýna, komického sluhy, který často bývá zamilován do Kolombíny, vypodobnil v tomto případě z nadhledu a taktéž bez černé škrabošky, teprve připravující se na svou roli. Divák vidí tříčtvrteční profil herce, s typickým šatem a kloboukem. František Tichý si zde pohrál s možností stínování postavy a taktéž s liniemi světla, která svítí z mnoha stran, jako by se postava ocitala již pod reflektory, na prknech, které znamenají svět. Arlecchino je výtečnou prací tahů a gest autorovy ruky a provádí nás nejen jeho umem, ale taktéž cestou k často výsledné grafické práci, která toliko Františka Tichého proslavila.