Tuš a akvarel na papíře, 20 x 19 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Kupka. Opatřeno certifikátem pravosti od Pierre Brullé. Tato kombinovaná práce na papíře přibližuje Kupkovu satirickou práci dotýkající dobové politiky a přibližuje autorovu práci pro některé z dobových periodik. Divák vidí vzdouvajícího se kohouta, jako znak Francie, jenž má na hlavně tzv. frygickou čapku, znak demokratických a republikánských svobod ve Francii. Kohout je držen provazy jako nestvůra, zástupci vojenských sil Pruska a Velké Británie. Na vše přihlíží postava tleskajícího muže, oděného do předrevolučního oděvu 18. století, jenž má na šatu slovo Bebel. Celý výjev koreluje s Kupkovou produkcí pro satirické deníky a je krásným příkladem jeho kresebné práce.