Inkoust na kartonu, 100 x 70 cm, rámováno, pod sklem, datace 2002, signováno vpravo dole Dokoupil 2002, zezadu opatřeno přípisem s určením. Toto specifické expresivní dílo pochází z ruky světově uznávaného malíře českého původu. Jiří George Dokoupil se zde projevuje jako jedinečný solitér na poli vizuálního umění. Potvrzuje zde, že se pro něj nástěnné médium stalo prostorem pro neustálé vynalézání nových technik, experimentů a pokusů s vnímáním diváka. Zde je ukázka autorova specifického osvobození od klasického přístupu malby s využitím zvoleného pigmentu obsaženého v mýdlové bublině, jež vytvořila na ploše kýžený a neopakovatelný odraz. Jedná se o zaznamenání samotného momentu, dotyku média s podložkou. Dokoupil se zde ukazuje jako originální tvůrce, který nemá srovnání.