Tužka a akvarel na ručním papíře, 49 x 32 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2007, signováno dole uprostřed Kolíbal 2007. Stanislav Kolíbal již od šedesátých let své výrazové prostředky zgeneralizoval na práci s liniemi a plochami a dodnes svým specifickým přístupem ohromuje. V danou dobu také absolvoval soutěž na řešení podoby Československého úřadu v Brazílii a jeho slovy právě tento projekt v něm naplno probudil lásku ke geometrickému vyjadřování. Viděná geometrická kompozice je krásným vzorkem umělcova nakládání s tvary a liniemi, jež do sebe vzájemně zakomponovává a vytváří tak nová homogenní uskupení. Všechny práce Stanislava Kolíbala mají společný člen, a to řád, řád linií a tvarů. Ne jinak tomu je i u nabízeného kresebného díla, které je zhmotněním tvarosloví autorského řádu skutečností a hmoty, jež autor po desetiletí utváří a jež Stanislava Kolíbala proslavila a dodnes ho profilují.