Olej na plátně, 61 x 76 cm, signováno vpravo dole Willi Nowak. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Mgr. Michael Zachař. Sugestivní práce je dílem českého malíře, jenž byl u zrodu umělecké skupiny Osma a který se v průběhu předválečných let setkal i se členy německých uměleckých hnutí. Willi Nowak, přestože byl členem progresivní skupiny Osma, jejíž členové osobitým způsobem pracovali ve svých dílech s novým uměleckým směrem kubismem, on sám zůstal ve své tvorbě věrný postimpresionistickým tendencím. Typický rukopis krátkých tahů štětce a prosvětlené barevnosti lze spatřit i na plátně Pohled na Prahu od Sedlce. Ústředním námětem obrazu není Praha samotná, nýbrž skupinka vorařů či rybářů. Vltava společně se zlatavě modelovaným břehem tvoří jakési zrcadlo k jasně modré obloze, která je doplněna o jemné smetanové mraky. Tyto dva světy, nebe a zem, jsou pomyslně děleny městem, jehož dominantou jsou vysoké věže sv. Víta. Nabízený obraz Pohled na Prahu od Sedlce je tak charakteristickým příkladem tvorby osobitého a talentovaného umělce.