Olej na plátně, 39 x 47 cm, rámováno, datace 1925, signováno vlevo dole A. LHOTE., zezadu na slepém rámu opatřeno dopisem. Opatřeno certifikátem od Dominique Bermann-Martin, připravující autorův soupis díla. Divák hledí na dílo André Lhoteho, francouzského malíře a vlivného teoretika modernistického hnutí. Přímo malíř přivádí pohled do jihofrancouzského města Collioure, které se nachází u pobřeží poblíž španělských hranic. Hledíme na řadu bárek ukotvených v přístavu tohoto města a v pozadí se vypínají výšky městské zástavby jako kostelní věž či templářské opevnění s hradem. Kombinace postupné kulminace kubizujících staveb a námětu lodě, je pro Lhoteho typická a je součástí takřka celé jeho tvůrčí etapy dvacátých a třicátých let. Jistou naivnost tvarosloví stavby námětu. Barevnost a taktéž každodenní složka motivu díla je průvodním jevem autorova konání. Malba Collioure, un jour d´orange je reprezentativním příkladem autorovy tvorby druhé poloviny dvacátých let.