Olej na plátně, 100 x 134 cm, rámováno, datace – 20. léta 20. století, signováno vpravo dole Ant. Hudeček. Autorem tohoto rozměrného plátna není nikdo jiný, než jeden z největších českých krajinářů Antonín Hudeček. Hudečkův malířský rukopis obsáhl širokou škálu, jak mařákovského realismu, tak i vliv francouzských impresionistů, což nám dokládá i předložený obraz. Velmi uvolněné plátno Podzimní les, kde Hudeček zajímavým způsobem pracuje s kontrasty podzimních zářivých barev a sytě modrého nebe v kontrastu k tmavohnědým kmenům a stromoví. Ačkoliv zadní plán plátna ožívá zářivou tonalitou, jako by se toto osvětlení skutečně nemohlo prodrat až k divákovi skrze nahuštěné větve. To vytváří dojem určitého napětí, které je podpořeno i expresivně vedenými siluetami listnáčů až stylizovaného secesního charakteru. Dílo je reprezentativní prací autorova krajinářského umu.