Kombinovaná technika na papíře, 99 x 68 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1980, signováno vpravo dole J. Válová 80.
Tato kresba je prací Jitky Válové, jedinečné umělkyně české poválečné tvorby. Tato svébytná umělkyně, jež byla po celý život propojena se svým dvojčetem Květou, tvořila na rozdil od své sestry v duchu většího uvolnění od standardů podoby lidské postavy. Aktéři jejích děl jsou vícero odosobnění a schránka jejich těl je spíše jakýmsi odrazem původní hmoty. Voděná litá kresba je toho příkladem. Toto až gestické vyobrazení postavy, nahozené a přeci všeříkající, je krásným příkladem křehkého autorčina díla.