Tužka a pastel na papíře, 28 x 21 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, signováno vpravo dole Kupka, opatřeno autorským razítkem.
Opatřeno certifikátem pravosti od Pierra Brullé.
Divák v daném případě hledí na dílo nejspíše dnes nejznámějšího českého umělce v jeho surovém stavu, v podobě studie, která jemně poodhaluje proces autorovy tvorby. František Kupka zde za pomocí obyčejné tužky a mastného pastelu vytvořil fantaskní éterické stvoření, dívku vznášející se v neznámem prostředí. Tento mystický výjev nejspíše koreluje s Kupkovou symbolistní tvorbou a nádherně nám osvětluje proces výstavby některé ze scén tvořené autorem. Toto malé dílko poodhalující velké dílo Františka Kupky je úžasným vhledem do tvorby umělce a střípkem historie umění.