Olej na plátně, 82 x 64 cm, rámováno, signováno vpravo dole ENeuschul. Pohled nám ulpívá na velkoformátovém díle malíře expresionistického ražení, člena německé skupiny Novembergruppe a též rodáka z českých zemí, který se proslavil za hranicemi svého rodiště. Ernst Neuschul, pocházeje z Ústí nad Labem, se v zahraničí vyprofiloval jako výtečný expresionistický malíř a také jeden z umělců Nové věcnosti. Malíř zde vypodobňuje sedící akt, celý ve své nahotě, křehký, přesto silný v barevnosti a formě. Dílo je provedeno výtečně, pomocí barevných ploch. Příkladem budiž tělo ženy, která spočívá na kovové židli a jako je židle vyvedena kresebným stylem, tak i tělo ženy je ověnčeno temnou linii, která ji ohraničuje od zbylého, snového světa. V díle nalézáme kontrasty, jako tělo ženy, vyvedené v inkarnátu, sedící na černé židli. Dále tento výjev kontrastuje s pozadím, které je takřka nehmotné a dává divákovi pocit surrealistického vidění. Celkový dojem z díla je fantaskní a zdá se, že zobrazená realita je na pomezí realit. Ernst Neuschul se zde projevuje jako znamenitý výtvarník.