Olej na plátně, 60,5 x 110 cm, rámováno, datace 1919, signováno vlevo dole M. Holý 1919. Posoudil a pravost díla potvrdil vnuk M. Holého ak. mal. Petr Berger. Miloslav Holý je spíše znám pro své pohledy do krajiny s až fauvistickou jiskrností, ale v tomto případě divák hledí na skvostný akt. Dílo pochází z raritní rané tvorby autora, přímo datované do roku 1919. Modelka leží na modravém podkladu a zastává stylizovanou pozici až renesančního modelu. Plátno je výtečně vystavěno a je protknuto svěžestí jež mu dodává zvolená barevná paleta ale též průsvit podložky. Dívka se svou takřka alabastrovou pletí září zpoza plátna, přesto otočena, nedbaje pozornosti, které se jí naskýtá. Barevná pasta je zde nanesena s velkým citem a má výtečný efekt. Miloslav Holý se zde projevuje ve své nevšední poloze velice jistě a nenechavá diváka na pochybách o jeho jedinečných kvalitách. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 150 000 – 200 000.