Olej na překližce, 94,5 x 65,5 cm, datace – okolo r. 1933, signováno vlevo dole Kars, zezadu opatřeno přípisem s určením. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Jany Orlíkové, PhD. Opatřeno restaurátorským průzkumem Ak. mal. Šárky a Petra Bergerových. Karsova malba po absolvování mnichovské akademie směřovala k základním pramenům moderního umění. V letech 1907 - 1908 souvisela jeho malba s expresivním impresionismem. Ve dvacátých letech se malíř přiklonil k figurativní tvorbě ovlivněné A. Derainem, částečně i H. Matissem, kde jasnou barevnost s dynamickou pevnou linií střídala stále častěji pochmurná tonalita. 20. a 30. léta je tvorba Jiřího Karse pevně svázána se skupinou malířů École de Paris. Posuzovaný obraz Blanche je malován se zjevnou chutí, stačí se podívat na účes dívky, nebo na jednoduché pozadí - snad malířské plátno opřené o stěnu v ateliéru. Budované na souzvuku zelené, rezavé a černé. Právě toto pozadí podtrhuje cudný půvab aktu. Pozoruhodná je i plocha na niž modelka sedí, snad stůl se dvěma rafinovaně se překrývajícími kusy látky. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 600 000 – 800 000.