Olej na plátně, 109 x 137 cm, rámováno, datace 1905, signováno vlevo dole Aug. Satra 1905 Dubrovnia. Dílo Augustina Satri je velice vzácným kusem každé aukce. V tomto případě divák hledí na unikátní velkormátový olej z autorova malířského období, které trávil u Jaderského moře. Malíř díky nenadálému skonu při svém pobytu v USA namaloval v obecném řádu velmi málo děl a jeho díla jsou i pro tento důvod velice ceněna. V tomto případě můžeme mluvit o galerijním plátnu, které svou kvalitou nebylo dosud na veřejné aukci draženo. Ústředním motivem díla je přímořská krajina v okolí města Dubrovník, jak již i napovídá autorův přípis na plátně. Námětu vévodí mohutný strom, jehož mocná koruna se táhne takřka po celé délce malby. Stromoví tvoří silný, jiskrně vyvedený kmen, který autor vytvořil malbou znamenité kvality. Divák má možnost vidět krajinu autorovým zrakem, který užasle ctí sílu přírody a za pomoci inspirace mnichovskou secesí a impulzivního vyvedení koloritu nanesené pasty vytváří osobitý náhled na viděnou realitu. Dílo je příkladem té nevyšší kvality autorova tvůrčího konání. Cena tohoto jedinečného díla se pohybuje v rozmezí 700 000 – 800 000.