Kombinovaná technika na kartonu, 58 x 44,5 cm, rámováno, datace 1965, signováno vpravo dole Istler 65, vpředu vlevo dole opatřeno dedikací. Nabízený Objekt je dílem Josefa Istlera, člena nejen slavné skupiny RA, ale taktéž spolu tvůrce druhé generace surrealistické skupiny. Autor se představuje jako tvůrce imaginativního umění, které nezná hranic a jeho tvůrčí formy jsou bezmezné. Dílo Objekt, nebo také můžeme vidět jakousi hlavu, pochází z roku 1965. Tedy již v těchto letech obrody českého moderního umění Istler rozvíjí svůj koncept abstrahovaného vypodobnění oblíbeného námětu po další léta. Hledíme na jiskrnou práci vedenou tlustými, modrými tahy roztírané pasty, která nejen formuje výsledný tvar totemovaného vzezření, ale taktéž i samostatné menší plochy, nepřesných, ale ostrých tvarů žijících samostatně na ploše díla. Zpoza modré vrstvy prosvítá jistá červeň, která ještě více potrhuje pronikavost onoho námětu. Modrý objekt je nakonec následně zasazen taktéž do modrého pozadí, které svým odstínem dodává potřebný odstup a zhmotňuje ústřední motiv. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 180 000 – 240 000.