Suchá jehla a barevný monotyp na papíře, 23 x 20 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1955, signováno vpravo dole Reynek. Publikováno: Bohuslav REYNEK (1892-1971). Catalogue raisonné et illustré des peintures, dessins et gravures, 1950 – 1959, s. 3. Celým dílem Bohuslava Reynka, nezaměnitelného a jedinečného tvůrce, je prodchnuto vidění světa v jeho kráse a křehkosti. Díla tohoto věhlasného tvůrce podávají svědectví o každodennosti bytí s trochou zásahu zázraku života a silné víry, kterou autor oplýval. Hledíme, jak napovídá samotný název, na dvůr v zimním období, zahaleném bílým povlakem, přesto sem tam ozvláštněném o barevnost monotypu. Námět nás přivádí na plac dvora, kde postava muže vede vola směrem do chléva. Za touto scénou jsou jakoby symbolicky pootevřená vrata, zvoucí vše dobré. Po pravé straně výjevu skotačí a krmí se malé ptactvo, které je v daném případě této práce citlivě kolorováno. Grafické práce Bohuslava Reynka spojuje jejich preciznost a oduševnělost, se kterou je autor poctivě ve svém dnes již slavném příbytku v Petrkově vytvářel. Ani u nabízeného díla tomu není jinak. Hledíme na reprezentativní autorovu práci padesátých let, která je nejen mistrně vyvedena po grafické stránce, ale taktéž v daném případě povýšena barevným monotypem. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 80 000 – 120 000.