Olej na plátně adjustovaném na lepence, 18,5 x 23,5 cm, rámováno, datace 1907, signováno vlevo dole Paris.1907.Minařík, zezadu opatřeno přípisem s určením, Vystaveno: Jan B. Minařík (1862-1937) 22. 1. 1938 - 27. 2. 1938, Výstavní sály Jednoty umělců výtvarných. Mistři české krajinomalby, Galerie Diamant S.V.U. Mánes, 8. – 29. 7., 2011. Publikováno: Jan B. Minařík (1862-1937) 22. 1. 1938 - 27. 2. 1938, Výstavní sály Jednoty umělců výtvarných. Mistři české krajinomalby, S.V.U. Mánes, Praha, 2011, s. 91. Viděná kolonáda je Minaříkem zachycena jako mistrem gesta okamžiku. Tento účastník Mařákova školení se po radě svého učitele vydal cestou malíře městské krajiny. V nabízeném malo-formátovém díle zobrazil slavnou kolonádu v parku Manceau v Paříži. Přestože byl nabádán svým velkým učitelem ke krajině architektury nabízené plátno dobře spojuje jak čistě krajinářský projev, tak oko milovníka města. Vidíme, jak autorův cit pro zachycení charakteru určité městské scenérie, tak stopy jeho důkladného školení v krajinných námětech s důslednou pozorností k odlišení různých struktur a široké barevné škále. Plátno zachycuje jeho cestu do uměleckého ohniska tehdejší doby, a to do Paříže. Město světel navštívil společně s A. Slavíčkem v roce 1907. Jestliže antikizující kolonáda, která traktuje obraz a propůjčuje mu tak umě jeho hloubku, je jistým romantickým reziduem konce 19.století, bravurní světelná režie, která velmi důvtipně pracuje s odrazy korun stromů ve vodní hladině, dává divákovi poznat malířovu všestrannost jak v tradičním, tak moderním stylistickém trendům. Obdobná díla se na našich a dalších prestižních aukcích draží v rozmezí 90 000 – 140 000.