Olej na plátně, 68 x 96,5 cm, rámováno, datace – okolo 1895, signováno vpravo dole J. Holub. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Mgr. Michaela Zachaře. Z posudku PhDr. Mgr. Michaela Zachaře: Posuzovaný prvotřídně promalovaný obraz upomíná jak motivem, barevnou tonalitou i dokonale splývavým štětcovým rukopisem na klasická říční panoramata Chittussiho, ale také jeho francouzských současníků i předchůdců. Vyniká rozvážnou kompozicí – motivem jsou lobečské tůně nedaleko Kralup, autorova rodiště, až omamným barevným podáním a autentickou signaturou. Dle mého názoru jde jednoznačně o holubovské autentikum z raného tvůrčího období okolo roku 1895, představující příkladnou ukázku autorovy velmi kultivované krajinářské tvorby, v tomto případě vyhlížející až jako oslava velkých vzorů minulosti. Zároveň jde o reprezentativní příklad rané Mařákovy školy vhodný i pro institucionální výstavní prezentaci.