012 | PŘÍSTAV
HOLAN Karel (1893 – 1953)
- vyvolávací cena: 120 000 CZK
- dosažená cena: 270 000 CZK
- Letní online aukce
Olej na plátně, 73,5 x 50,5 cm, rámováno, datace 1930, signováno vpravo dole PD K. Holan, zezadu na plátně opatřeno výstavním razítkem: VYSTAVENO V MÁNESU 1930, zezadu na blindrámu opatřeno razítkem: Z ATELIÉRU KARLA HOLANA.
Opatřeno certifikátem o pravosti díla od vnučky autora Milady Sukdolákové.
Sto let českého umění 1830-1930, Mánes, listopad–prosinec, Praha, 1930.
Karel Holan, Oblastní galerie Liberec, 1982, č. k. 37.
Karel Holan, Severočeská galerie Litoměřice, č. k. 37.
Jiří Šmíd, Karel Holan, Odeon, Praha, 1984, obálka monografie.