Akryl na plátně, 100,5 x 120,5 cm, rámováno, datace 2003, signováno zezadu Jiří David 2003, zezadu opatřeno autorským přípisem s určením. Před zrakem diváka se otevírá fantazie jednoho ze zakladatelů skupiny Tvrdohlavých a jednoho ze stálic české současné výtvarné scény Jiřího Davida. Autor, dnes známý spíše svými společenskými projekty, přichází naproti divákovi s klasickým obrazem, kterým se započal prosazovat ve svých výtvarných počátcích. David ve svém díle podává pohled do fantaskního kosmu, do místa organických tvarů levitujících spolu s tvary geometrickými. Tato ambivalence je pro Davida typická a je známá publiku již z jeho malířských začátků. Dílo s mnoha komponenty budí dojem rozháranosti a navozuje divákovi pocit pohledu do kaleidoskopu, kde se též při pohledu do nitra rozehrává hra tvarů a světla. S přihlédnutím ke genezi díla autora je patrná nadsázka čišící z díla, jistá dávka provokace, která provází tvorbu Jiřího Davida po celý jeho tvůrčí život. Podané dílo je příkladným dílem tvorby autora po roce 2000 a výtečným estetickým plodem práce autora.