Koláž a asambláž na kartonu, 56 x 40 cm, rámováno, pod sklem, datace 1988, signováno B. K. 1988, zezadu pozůstalostní razítko podepsané držitelem autorských práv malířky panem Martinem Helclem. Posoudil a pravost díla potvrdil PhDr. Karel Srp. Provenience: Ze sbírky Běly a Jiřího Kolářových. Vystaveno: Běla Kolářová, Národní galerie v Praze, 27. 1. - 9. 4. 2006. Publikováno: Jiří Valoch, Běla Kolářová, Národní galerie v Praze, Praha 2006, celostránkově reprodukováno na s. 95. Autorka nabízeného díla Běla Kolářová ze stínu svého známějšího manžela Jiřího Koláře začala vystupovat v posledních deseti letech. Stala se středem zájmu nejen tuzemských, ale i zahraničních sběratelů. Jistý podíl na popularizaci autorky mají i zahraniční galerie. Do svých výstav ji pravidelně zařazuje newyorská MoMA a roku 2021 jí byla dokonce v londýnské Tate Modern uspořádána samostatná výstava. Kolářová se ve své tvorbě nechává inspirovat věcmi denní potřeby, pomocí nichž tvoří různé asambláže či koláže. Od 60. let tak můžeme obdivovat její díla vytvořená ze žiletek, patentek, svorek nebo sirek. Postupem času přidává líčidla či dokonce i vlasy. Dílo Hexagon je kombinací asambláže a koláže, kdy si pro koláž autorka zvolila fotografie z různých reklam a časopisů, kde hlavními tématy jsou každodennost a tvář ženy. Obě tyto koláže jsou následně propojeny objektem vytvořeným z kancelářských svorek, jehož hrot pak směřuje do středu Evropy zobrazené na mapě světa. Dílo bylo prezentováno na výstavě Běly Kolářové v Národní galerii v Praze roku 2006.