Kombinovaná technika na papíře, 21 x 21 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 1935, signováno NU: ""Jean Cocteau 1er Janvier 1935 (Diner de familie).
Potvrzena autenticita Cocteau committee. Provenience: Georges Foundoulakis, Paris. Kresba pochází z knihy hostů z restaurace na Montmastru - ""Chez Marianne"" do které během let 1922 a 1951 chodilo mnoho umělců jako například Dufy, Foujita, Gargallo a mimo jiné taktéž i Jen Cocteau, autor díla. Vidíme tedy velmi konkrétní tvůrčí afekt umělce, jenž zaznamenal své momentální myšlenky v podobě kresebného díla. Toto jemné dílko vypodobňuje mužskou tvář z profilu, jenž je dotvořen barevnými skvrnami. Jean Cocteau tyto kresebné vzkazy tvořil často a rád. Dané dílko je unikátní i mimo jiné proto, že ve vrchní části díla, mimo ohraničením čtvercového tvaru, je i zpráva od Roberta Langeho, francouzského novináře a politika, jehož dcera Monique Lange je mimo jiné autorkou biografie Jeana Cocteau. Ten jako básník, grafik, divadelník ale třeba i filmař svou neodnímatelnou rolí spolu tvořil dobové vidění uměleckých pohnutek. Jeho tvůrčí konání je spojeno s takovými jmény jako Guillaume Apollinaire či Amedeo Modigliani. Taktéž spolupracoval na divadelní tvorbě například s Pablem Picassem či slavným uskupením Pařížská šestka. Kresba tohoto velikána avantgardy je krásný úkazem křehkosti formy. Dílo zvolením média neztrácí nic na své výsledné efektnosti a historický kontext doby jen podtrhuje cenný záznam každodennosti bytí spolutvůrců kulturního dění.