Olej na hobře, 16 x 28,5 cm, rámováno, datace 1932 – 1935, značeno pozůstalostním razítkem. Opatřeno odborným posudkem PhDr. Karla Srpa. Provenience: Z pozůstalosti autora. Nabízená práce pochází z unikátního období autora. Vojtěch Preissig se zde projevil jako experimentátor, a to jak s barvami, tak tvaroslovím, jež neodpovídá jeho převážně lyrické tvorbě. Těmito abstraktními formami se autor zabýval v poměrně krátkém čase svého díla, ale lze s náhledem let i přihlédnutím k ostatní abstraktní produkci, že se jedná o jedinečné zjevení na českém uměleckém poli. Pressig si zde hraje s nánosy barev a jejich vzájemného pronikání, taktéž se zde zjevuje jistá tendence práce s optikou tvarů, jež nás vzdáleně přivádí k efektu kaleidoskopu. Forma zpracování je u díla na vysoké úrovni, a tak lze říct, že i se zohledněním menšího formátu se nejspíše jednalo ne ani tak o náčrt, ale o jistou studii plnící důležitý krok ke konečnému vyznění. Obraz je tak nejen důležitým doplňkem k poznání Preissigova konání volné tvorby, ale lze ho nazvat jako dílo sbírkotvorné hodnoty institucionálního významu.