Olej na plátně, 130 x 149 cm, rámováno, datace 1962, signováno vpravo dole K. Souček 62. Zezadu na slepém rámu štítek Čs. Výtvarných umělců. Opatřeno výstavním razítkem Galerie umění Karlovy Vary. Představované dílo pochází z palety a štětce autora, člena Skupiny 42, Karla Součka. Podobně jako jeho souputníci ze Skupiny 42 i on ve svých dílech s oblibou zpracovával civilní a městské náměty. Svůj zájem cílil zejména na běžný život obyčejného člověka, proto mu inspirací byl sám ruch velkoměsta. Obraz Červnový večer v Paříži spadá do tvorby umělcových cyklů pasáží, obchodních bulvárů či výkladních skříní. Autor rád zachycoval jednotlivé odrazy v těchto větších okenních tabulích. Divák tak postupně rozeznává jednotlivé figury, reklamy, světla a barvy. Karel Souček velmi zdařile dokázal přenést ruch a vjemy z ulice přímo na malířské plátno.