Olej na dřevěné desce, 14,5 x 11,5 cm, rámováno. Nabízený obraz Tanec od pražského rodáka Norberta Grunda, Je krásnou ukázkou jeho oblíbeného námětu galantní scény. Jedná se o moment, kdy šlechtici se určitou předepsanou etiketou dvoří dámě. Vzorem pro takováto jednání byl zejména francouzský dvůr, kde se muži prostřednictvím ctnostných činností jako je tanec, konverzace, hudba či konverzace dvořili dvorním dámám. Představované dílo zachycuje tyto společenské mravy v poněkud jiném prostředí. Zřejmě se jedná o tanec poutníků, kteří pouze projíždí daným místem, aby se dostali do toužebného cíle. V pozadí lze spatřit krčmu, kde společně našli nocleh. Aby si tak zkrátili dlouhé čekání, věnují svůj volný čas společné radosti, tedy tanci. Je zajímavé, že zatímco pro pozadí a kulisy volí malíř studené a zemité tóny, hlavní aktéři scény jsou oblečeni v jasně barevném ošacení.