Olej na kartonu, 45 x 33 cm, rámováno, v paspartě, pod sklem, datace 2001, signováno zezadu Vl. Mirvald, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Nabízená práce Vladislava Mirvalda spadá do jeho cyklu takzvaných geometrických zátiší. Tyto náměty autor pojal s jeho typickou vážností pro geometrii a zdánlivě jednoduché motivy, jež jsou umění nablízku celá staletí a převedl je do světa řádu linií a ploch. V daném případě hledíme na schematicky převedené podobenství květu, které dodržuje rozsah vypodobnění v mezích geometrie, a přesto stále neztrácí nic na kráse florální látky. Vladislav Mirvald se zde projevuje ve své typické poloze s trochou dávky poezie.