Barevná litografie na papíře, 495 x 330 mm, rámováno, v paspartě, pod sklem, autorský tisk, datace 1972, signováno Sklenář 72, list. č. 22/100.
Konzultováno s galeristou Zdeňkem Sklenářem.
Dílo Zdeňka Sklenáře netřeba představovat, jeho dílo zasáhlo velkou šíři uměleckého světa a zapsalo se navždy do dějin českého výtvarného umění. Námět předložené litografie zasvětil autor slavnému renesančnímu umělci Giuseppe Arcimboldo, slavnému ponejvíce široké veřejnosti svým důmyslným stavěním obsahu svých děl, svým přístupem k perspektivě. Stejně tak jako slavným italský malíř i Zdeněk Sklenář zde kombinuje tvary a linie tak, že zprvu vypadající monochromní plocha postupně vypoví svůj bohatý příběh. Dílo pocta Giuseppe Arcimboldovi je krásným příkladem bohatosti práce autora a výtečným kusem grafické práce vůbec.