Olej na kartonu, 33,5 x 32 cm, rámováno, datace – 1942 – 1945, signováno na zadní straně Chlupáč 44. Opatřeno odborným posudkem od PhDr. Jiřího Machalického. Publikováno: Jan Kapusta a Jiří Šetlík, Miloslav Chlupáč, Praha, str. 105. Z posudku PhDr. Jiřího Machalického: Miloslav Chlupáč byl nejen vynikající sochař, jehož význam přesáhl hranice Čech, ale také brilantní kreslíř, osobitý malíř, teoretik a organizátor. Byl členem známé tvůrčí skupiny Máj, s níž vystavoval v letech 1957 a 1958. Vycházel z odkazu kubismu, jehož tvarosloví osobitě rozvinul. Uměl vystihnout atmosféru daného motivu. Měl smysl pro vyváženou kompozici, pro zdůraznění podstatných prvků. Dosahoval působivého rytmu tvarů a barevných tónů. Proslavil se hlavně jako sochař, monumentální sochy vytvářel u nás i v zahraničí, ale stejné kvality má i jeho malba. Všechny složky jeho tvorby jsou stylově jednotné. Obraz Interiér pochází z rozmezí let 1942 – 1945, na zadní straně je přípis Interiér 1944 a podpis Chlupáč 44 a v umělcově monografii, nakladatelství K-A-V-K-A z roku 2015 je uveden letopočet 1945. Jde nesporně o jeho originální dílo, svým úsporným výtvarným řešením blízké dalším obrazům ze stejného období (Malý spíš, 1943, V ateliéru, 40. léta, a další).