Olej na plátně, 70 x 100 cm, rámováno, datace 1926, zezadu opatřeno přípisem s určením.
Jan Trampota si ve své tvorbě prošel mnohými výtvarnými přístupy. Viděné dílo pochází z malířova expresivního až fauvisticky raženého období. Trampota zde předkládá divákovi pohled na jeho milovaný Pěčín, zasazený do Orlických hor, které malíř často pro náměty své malby navštěvoval. Vidíme zde sic efektní barevnost, přesto poněkud staženou na úroveň pastelu. Jan Trampota je právě znám pro tento svůj zasněný výrazový přístup, jenž diváka přímo objímá a zasazuje do viděné krajiny. Nabízená práce spadá do prvního pěčínského období, kdy je autor stále nadchnutý zdejší krajinou, naplno vnímá krásu Orlických hor a své štěstí předává ve své tvorbě. Koloristické kvality plátna zde zřetelně a sugestivně dokládají Trampotovu jedinečnost na poli české malby.